Corian® przy kawie — czyli seria niezobowiązujących spotkań z materiałem. Przegląd możliwości, właściwości i projektów.

Corian® przy kawie | Przestrzenie komercyjne

W świecie architektury i projektowania przestrzeni komercyjnych wybór materiału stanowi fundament udanego projektu. Trwałość i wszechstronność Corian® Solid Surface czynią z niego materiał często wybierany w realizacjach komercyjnych na całym świecie. Nadrzędnym wyróżnikiem materiału  jest jego jakość, gwarantowana przez amerykańskiego producenta, koncern chemiczny DuPont™. Firma cieszy się zaufaniem wielu branż, bowiem na liście swoich patentów posiada takie marki jak Kevlar®, Lycra®, Neopren® czy Teflon®. Dlatego obecny na tej samej liście Corian® szybko zdobył zaufanie w branży architektury.

Intensywna eksploatacja płyt Corian®

Przestrzenie komercyjne charakteryzuje intensywny poziom ich eksploatacji. Niezależnie, czy mówimy o blacie recepcyjnym w hotelowym lobby, czy sanitariatach w strefie SPA – każdy materiał w przestrzeniach komercyjnych wystawiony jest na nieustanną próbę trwałości. Corian® Solid Surface – egzamin trwałości zdaje na medal. Więcej pisaliśmy o trwałości podczas spotkania przy kawie z testem trwałości Gardnera [czytaj więcej].

Corian® - estetyka i higiena

Poza tak fundamentalnymi dziś wartościami jak trwałość i higiena, Corian® wyróżnia jego plastyczność. Materiał dostępny jest w ponad 100 kolorach, które można bezszwowo ze sobą łączyć. Bezszwowość wpływa nie tylko na estetykę wykonania, ale również niweluje potencjalne miejsca gromadzenia się bakterii i innych drobnoustrojów. Corian® Solid Surface znakomicie sprawdza się w przestrzeniach gastronomicznych [czytaj więcej], biurowych, hotelowych czy strefach SPA. Certyfikacja materiału pozwala na jego wykorzystanie nawet w obiektach medycznych, na salach operacyjnych i laboratoriach.

Nieograniczone termoformowanie Corian®

Dzisiejsza myśl projektowa jest bardzo ambitna. Projektanci szukają nowych wyzwań w dziedzinie wnętrzarskiej, jak i kubaturowej. Materiał Corian® wiernie towarzyszy tej eksplozji kreatywności. Jego możliwość termoformowania pozwala na gięcie go w obłe, bioniczne kształty. Takie eksperymentowanie z materiałem przypomina o jego nieograniczonym potencjale. Z Corian® stworzymy blaty i okładziny, ale także unikatowe meble czy dekoracyjne elementy architektury.

Zaufanie oparte na jakości - Corian® i CCI

Należy pamiętać, że każdy kolor Corian® posiada swoje odpowiednie rekomendacje w zakresie użytkowania. Są one szczególnie istotne w projektowaniu komercyjnym – zważając na intensywną eksploatację. Przed realizacją projektu zachęcamy do skorzystania z naszego ponad 30-letniego doświadczenia z surowcem Corian® Solid Surface i aktualną ofertą na rynki EMEA.

Zapraszamy do świata Corian® Design

Szukaj

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem niemieckich zlewozmywaków granitowych SCHOCK®. Cenimy sobie wysoką jakość, dlatego oferujemy najwyższej klasy wyroby, które znakomicie komponują się z powierzchniami Corian®. W ofercie również szeroki wybór baterii kuchennych i akcesoriów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony SCHOCK®.

Ładowanie treści...

Opis produktu

Ładowanie...