Poznaj Corian® i zanurz się w świat nieograniczonych możliwości uniwersalnego projektowania.

Charakterystyka

Corian® to innowacyjny materiał powierzchniowy high-tech opracowany przez amerykański koncern chemiczny DuPont w latach 60. XX wieku. Dzięki swej trwałości i wszechstronności zastosowań do dziś jest międzynarodowym liderem branży Solid Surface. Corian® jako surowiec dystrybuowany jest w postaci płyt, które można bezszwowo łączyć, uzyskując zarówno duże jednolite powierzchnie, jak i małe unikatowe formy. Materiał jest mieszanką w 70% naturalnych minerałów i żywicy akrylowej (PMMA). Posiada certyfikację zgodną z normami DIN EN ISO 846, która pozwala na jego zastosowanie w obiektach medycznych czy laboratoriach.

Właściwości

Wyróżnikiem materiału Corian® jest jego trwałość, funkcjonalność i bezszwowość. Jest odnawialny, można go naprawiać, wymieniając jedynie uszkodzony fragment. Jego trwałość i możliwość recyklingu sprawia, że jest materiałem przyjaznym środowisku. Płyty Corian® są nietoksyczne i nie powodują alergii. Spełniają wytyczne dotyczące emisji lotnych związków organicznych (LZO) i substancji zanieczyszczających powietrze.

Dzięki nieporowatości i bezszwowym łączeniom materiał jest wysoce higieniczny, nie wsiąkają w niego płyny, co bezpośrednio ogranicza gromadzenie się zanieczyszczeń i rozwój drobnoustrojów – stąd Corian® tak często wybierany w projektach łazienek i przestrzeni kuchennych. Wysoka odporność ogniowa czyni go liderem materiałowym wśród blatów. Corian® łączy w sobie elegancję i funkcjonalność – dostosowując się do indywidualnych potrzeb.

Trwały

Higieniczny

Jednorodny

Odnawialny

Bezszwowy

Formowalny

Przyjazny środowisku

Kolorystyka

Gama 98 kolorów Corian® umożliwia stosowanie szerokiej palety roboczej. Istnieje możliwość wyboru jednego koloru – neutralnej bazy do projektu lub eksperymentowania z zestawieniami różnych barw na jednej powierzchni. Płyty Corian® mogą też być stosowane jako elementy ozdobne, akcenty lub uniwersalne uzupełnienia innych materiałów takich jak metal, drewno czy kamień.

Zastosowanie

O potencjale projektowym materiału Corian® można opowiadać bez końca. Jedynym ograniczeniem formy, jaką mu nadamy jest wyobraźnia. Dzięki swej plastyce i trwałości Corian® znajduje zastosowanie w domowych wnętrzach – tworzymy z niego blaty, wyspy kuchenne, okładziny ścienne, wanny czy umywalki. Szeroko wykorzystywany jest również w realizacjach komercyjnych, takich jak lady recepcyjne, stoły konferencyjne czy profesjonalne powierzchnie robocze w lokalach gastronomicznych. Corian® to też zewnętrzne elewacje, materiałem pokrywa się całe fasady budynków – jednolicie lub kreatywnie. Szczególnym zastosowaniem materiału, są obiekty medyczne. Corian® stosuje się w laboratoriach i salach operacyjnych, często też wykorzystuje do produkcji mebli medycznych – co jednoznacznie przesądza o jego najwyższej jakości.

Zobacz produkty

Szukaj

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem niemieckich zlewozmywaków granitowych SCHOCK®. Cenimy sobie wysoką jakość, dlatego oferujemy najwyższej klasy wyroby, które znakomicie komponują się z powierzchniami Corian®. W ofercie również szeroki wybór baterii kuchennych i akcesoriów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony SCHOCK®.

Ładowanie treści...

Opis produktu

Ładowanie...