Corian® to materiał o kompleksowym zastosowaniu - w oparciu o doświadczenie pomagamy go lepiej poznać.

FAQ

Celem rozwiania pojawiających wątpliwości i usprawnienia procesu zakupowego nasz zespół na bieżąco opracowuje zbiór najczęściej pojawiających się od klientów i kontrahentów pytań. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny. Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu, wówczas skupimy mocniej się na indywidualnych potrzebach.

Jak dokonać zamówienia płyt Corian®?

Aby zamówić płyty Corian®, które będą przeznaczone do fabrykacji rekomendujemy bezpośredni kontakt z działem sprzedaży surowca. Corian® to materiał posiadający różne wymiary i grubości płyt. Po omówieniu szczegółow, nasi doradcy z pewnością skompletują zamówienie dostosowane do potrzeb. Pomogą również w wyborze akcesoriów montażowych i odpowiedniej tonacji kleju.

Co oznaczają skróty przy palecie kolorów Corian®?

Na naszej stronie internetowej i innych dostępnych materiałach np. katalogach czy broszurach Corian®, spotkają się Państwo z tzw. kodami kolorów i symbolami. Pierwszy człon kodu oznacza jego systemową nazwę, następnie znajduje się oznaczenie grupy cenowej i kategorii przeznaczenia. Każdy z kolorów Corian® posiada rekomendacje producenckie w zakresie jego zastosowania i właściwości, które kolejno oznaczają:

K – rekomendacja zastosowania w kuchni (blaty, okładziny),

E – zastosowanie zewnętrzne (elewacje, architektura ogrodowa),

D – technologia głębokiego koloru,

V – kolor z żyłkami,

T – kolor przepuszczający światło (możliwość podświetlenia panelami LED),

R – kolor zawierający materiały z recyklingu.

System oznakowań jest dość skomplikowany, dlatego zapraszamy serdecznie do bezpośredniego kontaktu z działem sprzedaży. Specjaliści z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Co to znaczy, że Corian® przepuszcza światło?

Wybrane odcienie Corian® posiadają oznaczenie przepuszczalności światła (T – od ang. translucency). Oznacza, to że kolor jest możliwy do podświetlenia od spodu, dzięki czemu nabiera innego wymiaru w porze dziennej i nocnej. To popularne rozwiązanie stosowane w łazienkach np. podświetlenie umywalki, ale też w dekoracyjnych panelach ściennych czy akcentach na wyspach kuchennych.

W obecnej palecie znajduje się ​​10 przepuszczających światło kolorów: Athena Gray, Glacier Ice, Golden Onyx, Gray Onyx, Jade Onyx, Mint Ice, Salt, Sepia Linear, Silver Linear, White Onyx.

Przykłady wykorzystania właściwości przepuszczania światła przez Corian® mogą zobaczyć Państwo na zdjęciach umywalek Cahaya Design w zakładce Corian® indywidualnie.

Szukaj

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem niemieckich zlewozmywaków granitowych SCHOCK®. Cenimy sobie wysoką jakość, dlatego oferujemy najwyższej klasy wyroby, które znakomicie komponują się z powierzchniami Corian®. W ofercie również szeroki wybór baterii kuchennych i akcesoriów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony SCHOCK®.

Ładowanie treści...

Opis produktu

Ładowanie...