Corian® przy kawie — czyli seria niezobowiązujących spotkań z materiałem. Przegląd możliwości, właściwości i projektów.

Corian® przy kawie | Priorytet higieny

Jednym z wyróżników Corian® wśród innych materiałów powierzchniowych jest bezpieczeństwo użytkowania. Jednorodna struktura umożliwia bezszwowe łączenie płyt, co ogranicza gromadzenie i wchłanianie się płynów. Zatem bezszwowość i jednorodność materiału pozwalają ograniczenie do minimum miejsc, w których potencjalnie gromadzą się bakterie i grzyby.

Higiena w warunkach domowych

Kuchnia i łazienka to miejsca intensywnej eksploatacji domowej. Dobrze, gdy wybór materiałów wykończeniowych do tych pomieszczeń odbywa się równolegle w kategoriach estetyki, jakości i higieny. Jako profesjonaliści branży Solid Surface, do powierzchni w miejscach wilgotnych i tych, w których przygotowujemy posiłki, z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy wybór materiału Corian®. Rewelacyjnym rozwiązaniem zarówno do kuchni, jak i łazienki jest integracja umywalki lub zlewozmywaka z blatem. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne ograniczenie szczelin, czy silikonowych łączeń, w których zazwyczaj gromadzą się resztki jedzenia i woda. Co więcej, integracja umywalki z blatem wprowadza do wnętrz subtelną elegancję i prowokuje do odważnych propozycji w zakresie projektowania wnętrz – jednym z przykładów jest umywalka Foggia w kolorze Cosmos Prima. Jest piękna, trwała i higieniczna.

Certyfikowana higiena Corian®

Corian® Solid Surface, firmy DuPont™, jest często wykorzystywany do aplikacji w przestrzeniach o wysokim poziomie eksploatacji. Jego kluczowa zaleta, jaką jest higieniczność jest szczególnie doceniana w środowiskach, w których zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest priorytetem, takich jak obiekty medyczne, czy strefy gastronomiczne.

Istotę właściwości higienicznych materiału Corian® stanowi jego nieporowata struktura. Oznacza to, że Corian® nie absorbuje płynów, bakterii ani innych drobnoustrojów. Powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości i bezpieczna do dezynfekcji. Materiał został przetestowany i zatwierdzony zgodnie ze standardami określonymi przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) w zakresie aktywności przeciwbakteryjnej (ISO 22196:2011) oraz działania mikroorganizmów (PN-EN ISO 846:2019-05). Metody te oceniają redukcję bakterii na powierzchni, w tym przypadku, po ekspozycji na testowy mikroorganizm.

Przejdź do dokumentacji technicznej Corian® 

Standardy ISO są stosowane do oceny właściwości higienicznych materiałów i powierzchni, a są szczególnie przydatne w ocenie materiałów stosowanych w obiektach medycznych, miejscach, gdzie przygotowywana jest żywność i innych obszarach o dużym natężeniu ruchu, gdzie czystość i higiena są najważniejsze. Dzięki temu Corian® jest materiałem często wykorzystywanym w produkcji mebli medycznych, lad laboratoryjnych, czy jako okładzina ścienna i podłoga w salach operacyjnych na całym świecie.

Zobacz aplikacje Corian® w obiektach medycznych.

Profesjonalna higiena od ręki

Corian® Solid Surface jest higieniczny i trwały. Odporny na zarysowania, plamy i drobnoustroje. Oznacza to, że jest to idealny wybór do stosowania w miejscach, gdzie jakość materiału ma priorytetowe znaczenie. Dzięki swojej specyfice dokładnie tę samą płytę Corian®, która znajduje się na wyposażeniu sterylnych laboratoriów – możemy łatwo i ładnie posiadać w swoim domu. Zapraszamy do wspólnego korzystania z potencjałów Corian®.

Szukaj

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem niemieckich zlewozmywaków granitowych SCHOCK®. Cenimy sobie wysoką jakość, dlatego oferujemy najwyższej klasy wyroby, które znakomicie komponują się z powierzchniami Corian®. W ofercie również szeroki wybór baterii kuchennych i akcesoriów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony SCHOCK®.

Ładowanie treści...

Opis produktu

Ładowanie...