Stwórz idealną przestrzeń

Od ponad 50 lat Corian® jest źródłem inspiracji dla wiodących architektów i projektantów. Znany ze swojej wszechstronności i zdolności adaptacyjnych, jako materiał powierzchniowy spełnia potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Stworzony przez specjalistów firmy DuPont ™ Corian® jest marką, która w pełni rozwinęła swoje funkcjonalne, estetyczne i kreatywne możliwości.

Corian® jako lider rynku Solid Surface jest ucieleśnieniem ducha ciągłej ewolucji, który utrzymuje go w awangardzie wykorzystywanych przez przedstawicieli branży projektowej materiałów.

Właściwości Corian

Trwały

Wyjątkowo wytrzymały materiał Corian® długo zachowuje swój wygląd. Jest odporny na większość uderzeń i zarysowań typowych przy intensywnej eksploatacji.

Odnawialny

Powierzchnie Corian® są odnawialne i sam materiał przyjazny dla środowiska. Istnieją jednak wyjątkowe sytuacje, w których każdy materiał może ulec obtłuczeniu czy pęknięciu. Miejscowa naprawa Corian® przywraca powierzchnię do stanu idealnego bez konieczności wymiany całego elementu.

Higieniczny

Corian® jest nieporowaty i higieniczny. Jego gładka i nieporowata powierzchnia nie pozwala na wchłanianie płynów. Wszelkie zabrudzenia i zadrapania znikają bez śladu po zastosowaniu delikatnego środka czyszczącego.

Certyfikacja wg. normy DIN EN ISO 846 pozwala na zastosowanie powierzchni Corian® w sterylnych obiektach medycznych czy laboratoriach.

Bezszwowy

Dzięki precyzyjnej technologii łączenia płyt Corian® możliwe jest tworzenie dużych, jednolitych powierzchni. Niewidoczne łączenia i kolorystycznie dobrane kleje składają się na efekt gładkiej tafli. Właściwości te idealnie integrują Corian® ze zlewozmywakami i umywalkami całkowicie ograniczając ilość szczelin, co zapewnia zarówno higieniczność jak i nadaje wyjątkowej estetyki.

Jednorodny

Kolory i wzory występują na całej grubości materiału. Jednorodna powierzchnia umożliwia miejscowe naprawy jak i odnowienie materiału.

Przyjazny środowisku

Corian® wytwarzany jest zgodnie z surowymi normami mającymi na celu ograniczenie produkcji odpadów i użycia energii na wszystkich etapach procesu wytwórczego. Posiada Certyfikat Guard Indoor AirQuality®.

Przepuszczający światło

Istnieją kolory Corian®, które charakteryzują się zwiększoną przepuszczalnością światła, co umożliwia realizację wyjątkowych projektów wnętrz.

Idealny

Na całym świecie Corian® jest używany przez markowych producentów mebli kuchennych, łazienkowych oraz innych elementów aranżacji wnętrz. Dzięki innowacyjnym projektom i trwałej palecie kolorów DuPont ™ powierzchnie spełniają aspiracje projektantów i marzenia codziennych użytkowników.
Łączy emocje i elegancję. Corian® to prosta odpowiedź na nieograniczone potrzeby nowoczesnego konsumenta.

Informacje techniczne

Corian® to wszechstronny materiał składający się głównie z naturalnych minerałów z dodatkiem żywicy akrylowej. Jego właściwości pozwalają na dowolne kształtowanie i formowanie oraz, co najważniejsze, niewidoczne łączenie poszczególnych kolorów z szerokiej palety barw. Corian® słynie z niezawodnej wytrzymałości, nieporowatości, bezszwowości oraz odporności na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Poznaj Corian® bliżej