• Polski
  • English

FASADA WENTYLOWANA jest zaprojektowana tak aby oddychać. Posiada przestrzeń pomiędzy powłoka budynku, a ścianą zewnętrzną - idealne miejsce na materiały izolacyjne. Materiał CORIAN® przeznaczony na elewacje bezsprzecznie nadaje się do fasad wentylowanych.

Wilgoć - woda deszczowa i kondensacja są usuwane naturalnie poprzez powietrze przepływające przez dziury w taki sposób,że materiał izolacyjny pozostaje wciąż wydajny i w dobrym stanie. Penetracja przez wodę deszczowa jest minimalizowana a kondensacja jest odprowadzana na zewnątrz przez wloty i wyloty wentylacyjne. Wentylowana przestrzeń oferuje wiele funkcji.

Izolacja termiczna - zimno - powietrze w zaprojektowanej przestrzeni cyrkuluje z powodu różnic ciśnienia powietrza i temperatur na całej wysokości budynku. W zimnym klimacie powoduje to wysychanie skondensowanej wilgoci na tylnej części elewacji.

Izolacja termiczna - ciepło - w ciepłym klimacie poruszające się powietrze będzie chodziło wewnętrzne warstwy konstrukcji zmniejszając w ten sposób zużycie energii na chłodzenie. Wnętrze będzie wymagało niewielkiej obsługi ze strony człowieka, pozostając suche i wygodne, a to będzie miało pozytywny wpływ na ogólny komfort środowiska wewnętrznego